Lubienia liczy ok. 300 mieszkańców, spośród których 40 należy do parafii ewangelicko – augsburskiej.
Przed wojną była to wioska ewangelicka. Po wojnie większość mieszkańców wysiedlono, a na ich miejsce przybyła w większości katolicka ludność napływowa ze Wschodu i innych stron Polski. Do kościoła parafialnego w Popielowie mieli ok. 5-7 km.
W latach 60-tych, za czasów ks. prob. Tomasza Szymały, katecheza i msze św. odbywały się w domach prywatnych. Za czasów „Solidarności” w 1980 r. w Lubienii zrodziła się myśl budowy świątyni, poparta przez ks. prob. Bronisława Łabudę. Zaczęto organizować materiał i fundusze. Przygotowano projekt inż. Jerzego Wojnarowicza. Stan wojenny pokrzyżował plany. W 1992 r. w Częstochowie Ojciec Święty Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny.
Wmurowanie kamienia węgielnego miało miejsce w dzień Św. Maksymiliana 14 sierpnia 1996 r. Liturgiii przewodniczył ks. bp Jan Bagiński.
Od 1999 r. po nominacji na nowego proboszcza ks. Alojzego Jezuska prace przebiegały dalej, uwzględniono jednak pewne zmiany, dotyczące zwłaszcza wnętrza kościoła, przy pełnej akceptacji Deicezjalnej Komisji ds. Budownictwa Sakralnego i Kościelnego. Prace wykonały miejscowe firmy przy wsparciu finansowym Kurii Diecezjalnej w Opolu i parafii dekanatu siołkowickiego.
W drugą niedzielę października (08.10.2006 r.) ksiądz arcybiskup Alfons Nossol uroczyście poświęcił nowy kościół pw. Św. Maksymiliana w Lubieni, parafia Popielów.
Odpust – druga niedziela sierpnia o godz. 11.00